Pielęgnacja piramid i bereł


"Wraz z utratą czystości, znika również poezja..."
G.Borsara




piramidy YantraJeśli modele domowe stoją na zewnątrz, warto je pozłocić. Inaczej utrzymanie pięknego wyglądu części metalowych graniczy z cudem. 
Mosiądz pod wpływem powietrza, wilgoci i toksyn dość szybko oksyduje, tracąc swój piękny połysk. Piramidy stają się wówczas matowo - brązowe.

Części z pleksiglasu - zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz
-pielęgnujemy tak, jak okna i szyby.
UWAGA! - Pleksiglas jest bardzo wrażliwy na zadrapania! W przypadku, gdy energetyzujemy leki lub kamienie szlachetne wewnątrz piramid, płyty się rysują i z wiekiem tracą swoją przejrzystość.
Nie ma to znaczenia dla swobodnego przepływu energii,  warto jednak zadbać, by piramida cieszyła nas swoją estetyką jak najdłużej. Wystarczy  stawiać przedmioty wewnątrz piramidy na miękkiej serwetce.
Delikatne rysy znikają, gdy polerujemy powierzchnię płyty flanelą  z dodatkiem pasty polerskiej (może to być także politura do pielęgnacji lakieru samochodowego).
 
W domu  - zależnie od wilgotności powietrza i zatrucia środowiska - należy regularnie (tzn. raz na 1 lub 3 miesiące) wyczyścić metalowe pręty środkiem do czyszczenia mosiądzu.
Dzięki odpowiedniej paście nasze piramidy wyglądają zawsze jak nowe.

Uwaga!  W porze jesienno - zimowej zdarzyły się przypadki błyskawicznej oksydacji prętów nawet w trakcie dwudniowego transportu. Wystarczy, że w samochodzie kuriera do paczki przedostała się wilgoć. W każdym przypadku jednorazowe polerowanie dało znakomite efekty.

piramidy YantraZdarzyło się też, że piramida "zczerniała" w suchym, dobrze wywietrzonym pomieszczeniu już po 3 dniach od ostatniego czyszczenia. Nie miało to, naturalnie, wpływu na jej działanie (kot nadal szukał w niej źródła uzdrowienia), zjawisko jednak było na tyle niecodzienne, że postanowiłem je zbadać.
Wszystko wskazuje na to, że proces tak szybkiej oksydacji  możliwy jest  również pod wpływem nagromadzenia negatywnych emocji u ludzi, znajdujących się w polu piramid. 
Dowodzi to, że ogrom obecnej wokół piramidy energii życiowej (PRANY), czyni ją niemal "żywą istotą", która reaguje  na  złość, pretensje, agresję....   jak wrażliwe dziecko.  .
W tym jednym przypadku, kiedy właściele rozwiązali przyczyny swoich konfliktów, ponownie wyczyszczona piramida stosunkowo długo zachowała złoty połysk.

piramidy YantraPiramidy ogrodowe wyglądają zawsze tak samo, ponieważ stal szlachetna nie oksyduje i nie ulega korozji. Z kurzu i brudu wystarczy przemyć je gąbką lub szmatką z odrobiną płynu do mycia naczyń. Tak samo postępujemy z osią.

Po czyszczeniu warto opłukać piramidę i wytrzeć ją do sucha (modele A i B - wypolerować),
aby usunąć resztki środków czystości. Energia piramidy nie powinna być zanadto obciążona chemią!


OŚ i BERŁO 
czyścimy tak, jak piramidy domowe, ponieważ tak samo zawierają części pleksiglasowe i mosiężne. W przypadku nagłego otwarcia się berła i rozsypania kamieni, należy je umyć i wypłukać pod zimną, bieżącą wodą. Można je potem wysuszyć na słońcu i koniecznie naładować we wnętrzu piramidy, jednak nie należy ich dotykać.
Berło wypełniamy pieczołowicie np. przez lejek - bez dodatku "własnej wibracji"


 
yantra


Powitanie | Power Yantra | Piramidy Yantra | Historia | Modele Piramid

Piramidalne akcesoria | Berła | Cennik i zamówienia | Aktualności | O mnie | Linki | Kontakt

UWAGA!
Niektóre z prezentowanych tutaj fotografii to symulacje komputerowe, stworzone na bazie moich mniejszych modeli piramid.

Copyright © 2000-2020 do wszystkich tekstów zawartych na stronie: A.J. Miroński. All rights reserved.