Berła Yantra


"Doskonalenie siebie to źródło wszelkiego postępu...."
Konfucjusz
Nowe berła  YANTRA  (dł. ok 6 cm)  powstały pod wpływem starożytnej inspiracji i wzorowane są na berłach faraonów.

yantra Posiadacze piramid YANTRA dostrzegają, że świat poza zasięgiem tych konstrukcji jest dość neurotyczny. Czują się więc znacznie lepiej, nosząc przy sobie cząstkę dobroczynnej energii. 
Naładowane nią berełka stwarzają potężną barierę ochronną, ułatwiając wypełnienie się poczuciem bezpieczeństwa i miłości nawet w korkach i w tłoku wielkiego miasta!!!  
Z uwagi na wygodną formę małe berełka z łatwością mieszczą się w kieszeni, w torebce... i  (niezauważalnie) w dłoni.  

yantra

Budowa i działanie

yantraW skład pary berełek wchodzi:
- pleksiglas,
- mosiądz z dużą domieszką leczniczej miedzi,    
- stal szlachetna,
- kamienie szlachetne lub półszlachetne,
- magnes neodymowy, 
- spora dawka energii piramid, która pomaga sterować siłami natury według własnej woli. 

Kombinacja użytych materiałów  uaktywnia życiową energię i obieg krwi w
organizmie.
Mamy tu do czynienia  z litoterapią, koloroterapią i magnesoterapią...

PRZECIWSKAZANIA - Ze względu na obecność magnesów berła faraonów niewskazane są dla osób z rozrusznikiem serca. Na zamówienie tworzymy pary bereł bez magnesów.
 yantra                                                                                                              
- berło ŻEŃSKIE posiada końcówki w kolorze srebrnym (księżycowym) i wypełnione jest kamieniami, wspierającymi aspekty typowo żeńskie; intuicja, miłość, subtelność... 
- berło MĘSKIE ma końcówki w kolorze złotym (słonecznym) i wypełnione jest kamieniami pobudzającymi męskie aspekty w nas; siłę przebicia, pęd do działania, dynamikę...  

Lecznicze magnesy  są szczególnie korzystne w dobie zawirowań w polu magnetycznym Ziemi.  Chronią ciało eteryczne podczas medytacji i pomagają utrzymać duchową stabilność. 
O ich cudownym oddziaływaniu na ludzki organizm wspominał już Arystoteles,  najgorliwszym propagatorem stał się Paracelsus, od niepamiętnych czasów używano ich także w Chinach oraz w indyjskiej Ayurwedzie.  Przy pomocy magnesów uśmierzano bóle głowy, usuwano z organizmu trucizny, stosowano przeciw koszmarom sennym i podczas leczenia chorób psychicznych. 
W XVIII w. komisja angielskiego Towarzystwa Lekarskiego dowiodła, że lecznicze działanie powoduje ich dobroczynny wpływ na system nerwowy.
 
Energia  magnesu  tak dobroczynnego dla ludzkich nerwów w połączeniu z energią piramid, które stabilizują magnetyczne pole Ziemi i wpływają korzystnie na ludzi to połączenie DOSKONAŁE!

Działanie  miedzi  też znane jest od  czasów antyku; miedź pomagała zawsze w walce z bólem i regulacją procesów przemiany materii. Posiada właściwości regeneracyjne, przeciwzapalne, przeciwwrzodowe, ułatwia dostęp tlenu do komórek, bierze udział w wymianie energetycznej, zwiększa odporność... itd. Wszystkich właściwości nie sposób tu wyliczyć, dość wspomnieć, że miedź (metal planety Venus) szczególnie wzmacnia uczucie miłości, która sama w sobie jest siłą uzdrawiającą.

Kamienie szlachetne i półszlachetne  posiadają ogromną moc promieniowania na ludzki organizm (patrz:DZIAŁANIE WYPEŁNIENIA BEREŁ). Lecznicze właściwości kamieni ujawniają się szczególnie, kiedy je ogrzejemy. Ma to miejsce zawsze podczas dłuższego trzymania bereł w zamkniętej dłoni.   

Pleksiglas 
natomiast posiada unikalną zdolność kumulowania energii i wzmacnia właściwości  wszystkich użytych komponentów.  

yantrayantra

PrzeznaczenieBerła YANTRA służą nam dokładnie  w tym samym celu, w jakim używali ich faraonowie  (historia i badania naukowe poniżej). Ich zastosowanie wzmacnia ciało i duszę, wspomagają każdy rodzaj leczenia i pozwala osiągnąć niebywałą
koncentrację, nawet w niesprzyjających warunkach. Zawsze, ilekroć tego potrzebujemy, w biurze lub w szkole..., sięgamy po naładowaną parę bereł. Kilkuminutowe odłączenie się od świata zewnętrznego przywraca nam harmonię i siłę, dzięki czemu tryskamy energią i świeżością.   Medytacja przy użyciu naładowanych bereł szybciej budzi świadomość  i  bez straty czasu pozwala osiągnąć fale alfa lub nawet theta. Dlatego wizualizacje z nimi szybciej doprowadzają nas do oczekiwanych rezultatów.
Wiele osób zauważyło, że powodzenie w stosowaniu bereł zależy w dużym stopniu od precyzji wytyczenia życiowych planów i koncentracji na celach. Ludzie, którzy pracują z afirmacją 3D, patrz: techniki MATERIALIZACJI MARZEŃ i AFIRMACJI 3D , mogą przymierzyć się do programowania bereł na wzór mistrzów. Szczególnie przydatne jest berło z kryształem górskim. Kiedy afirmacja zostaje  "zaklęta" w berłach jak w komputerze, biorąc je do rąk w każdej wolnej chwili; w windzie, w autobusie, w szkole....  wzmacniamy i utrwalamy wykonaną wcześniej pracę duchową.  

Osoby badane po dłuższym czasie obcowania z  berłami Yantra stwierdzają zgodnie
- poprawę koncentracji i pamięci,
- ujawnienie się ukrytych talentów,
- lepszy kontakt z samymi sobą,
- szczególny wzrost zdolności intuicyjnych. 


Ładowanie bereł

yantraOsoby spoza zasięgu piramid  ładują je energią Słońca (po uprzednim spłukaniu zimną wodą).  
Healerzy kumulują w nich energię uzdrawiania.  

Aby naładować berło w piramidzie wystarczy, że poleży ono kilka minut w jej wnętrzu. Na jeden raz można ładować tyle bereł, ile się zmieści.
Kamienie bardzo szybko wchłaniają energię piramid, a użyte do budowy bereł materiały kumulują ją tak, że potrafi utrzymać się w nich nawet do miesiąca. 
W przypadku, gdy berło używane jest do leczenia ciężkich schorzeń,  po każdym zabiegu warto opłukać je zimną wodą i ładować codziennie przez godzinę.
yantra

Sposoby korzystania

Berło żeńskie w  lewej dłoni (żeńskiej) i męskie w prawej (męskiej)
wzmacniają nasze naturalne zdolności.

yantrayantraODWROTNIE -
żeńskie berło w prawej i męskie w lewej dłoni

W tym układzie cechom męskim jak działanie, dynamika, dążenie do celu... nadajemy nieco delikatności i taktu,
a cechom żeńskim - jak miłość - dodajemy męskiej siły przebicia.
Pozwala to zharmonizować oba aspekty w sobie i wyrównuje  pracę półkul mózgu.

Najkorzystniej zdecydować według podszeptu wewnętrznego głosu i poczuć, kiedy jest nam "wygodniej". Podobnie, jak to ma miejsce przy układaniu się do snu, raz jest nam lepiej na prawym, a czasem na lewym boku. Sygnały organizmu informują, co jest dla nas dobre w danej chwili. 
Należy potrzymać chwilę każde z bereł raz w jednej,  raz w drugiej dłoni i
Jak wybrać i dobierać berła w pary, patrz: DZIAŁANIE WYPEŁNIENIA BEREŁ


  yantra

Berła faraonów - historia i znaczenie


"Postęp to znaczy lepsze, a nie tylko nowe."
Lope de Vega

Historia i działanie

yantraKapłani Egiptu znaleźli sposób, by faraonowie  bez konieczności ruszania się z miejsca, posiedli stałą łączność z piramidami. 
Stworzyli w tym celu metalowe cylindry ze specjalnym wypełniaczem, które kumulowały ich energię tak, jak  współczesne baterie przechowują energię elektryczną.  

Zawarte w berłach lecznicze metale i minerały pomagały im zachować zdrowie i sprawność fizyczną, zaś energia piramid pozwalała utrzymać przy świadomość mistrzów.
Dzięki temu, niezależnie od zakrętów życiowych i politycznych przepychanek, faraon zdolny był w każdej chwili osiągnąć niezbędną koncentrację, nawiązać  kontakt z wewnętrznym JA i w każdych warunkach odzyskać utraconą nieopatrznie równowagę. 

Przywilej korzystania z bereł należał początkowo tylko do faraonów, a zczasem także do znakomitych arystokratów i wojowników.

Tajemnicę ich produkcji  przekazał potomnym znakomity Polak - Kont Walewski. 
yantraZgodnie z jego przekazem wypełniano je minerałami według tajników alchemii - z uwzględnieniem aspektów astrologicznych.
Jedno z nich reprezentowało siłę Słońca, drugie - księżyca (aspekt męski  i żeński.)
Wyprodukowane ze znawstwem alchemii i magii berła ładowano w piramidach  i dbano, by  były zawsze aktywne. 

yantra

Badania naukowe

Ponieważ egipscy władcy dożywali  w zdrowiu osiemdziesiątki, podczas, gdy przeciętny Egipcjanin żył 30-35 lat,  zrekonstruowane berła poddano licznym badaniom w wielu instytutach naukowych Rosji.   
Dowiedziono 
w ten sposób, że współpracując z organizmem cylindry wytwarzają pole elektromagnetyczne o dużym natężeniu. Sprawia to, że: 
- Synchronizują pracę półkul mózgowych.
- Powodują szybką regenerację sił fizycznych i psychicznych.
- Pobudzają system immunologiczny (zwiększenie strumieni cieplnych powierzchni dłoni).  
- Są przydatne w walce z bezsennością.
- Normują ciśnienie krwi. 

yantra- Pomagają pokonać ból i drobne dolegliwości.
- Wspomagają organizm w walce z rakiem (niwelują temperaturową asymetrię chorych obszarów w stosunku do zdrowych).
- Przy codziennym stosowaniu wzmacniają osoby starsze i ogólnie osłabione.
- Poprawiają przemianę materii.
- Wspomagają leczenie szeregu chorób.

Człowiek jest cudownym, biochemicznym laboratorium z centralą dowodzenia w mózgu (praktycznie - w duchu). Berła - szczególnie te naładowane w piramidach - to  wzmacniacze mocy duchowych. Przy odpowiedniej postawie posiadacza możliwe jest  uruchomienie "nadprzyrodzonych" sił i obudzenie wewnętrznego lekarza.   

yantra

BERŁA - OSIE   piramid starej ery 

używamyteż osobno - do uzdrawiania i transferu energii (historia i znaczenie poniżej).
Ustawione na podstawce mogą również pełnić rolę TOTEMU - w sypialni,  przy komputerze lub w pracy -  zaznaczają strefę wpływów właściciela i tworzą mu barierę ochroną. 


NIE TYLKO W EGIPCIE


Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że "bajeczna" różdżka i berło to w istocie ten sam przyrząd.
Dawniejsi kapłani umiejętnie z nich korzystali, a ich bezsprzeczna WIEDZA dawała również nieograniczoną, zarówno duchową jak i świecką władzę nad ludem. - Stąd tak bliskie pokrewieństwo słowa ksiądz (kapłan) i książę (władca). Władza oznaczała wtedy mądrość i odpowiedzialność.
yantraKażdy Jaśnie Oświecony  przywódca - aby władać i panować nad innymi -  zmuszony był posiąść sztukę władania  nad własnym losem i panowania nad sobą. - Zanim objął rządy, długo kształcił się pod okiem mistrzów i musiał przejść wiele inicjacji. W rezultacie rządził przez to, że służył - dla dobra ogółu. 
Insygnia władzy - berło, korona... produkowane pieczołowicie przez artystów, biegłych w sztuce magii, miały stanowić "anteny" dostrojone do odbioru impulsów z wyższych sfer. Właściwa kombinacja metalu, kształtu i kamieni szlachetnych umożliwiała odbiór konkretnego widma energii, ułatwiała channeling i dostęp do wewnętrznej Wiedzy.

W efekcie tak wielu świadomych zabiegów starannie wykształcony i wyposażony we właściwe insygnia władca istotnie był "namiestnikiem" woli Boga na Ziemi. Jednym ruchem berła mógł zatem zadecydować o cudzych powinnościach, losach, a nawet o życiu lub śmierci.     
  
yantra

MAGICZNE ZNACZENIE BEREŁ
Gdy książęta obrośli w tłuszcz, a ich władza coraz mniej wspólnego miała z Wiedzą - berła (różdżki) przeszły w ręce wiedźm.

yantra- Wiedźma to dawniejsze określenie kobiety, która wie. W odróżnieniu od nie-wiasty, niewiedzącej. Wiedźmy znały prawdę o ludziach, potrafiły przynieść ulgę w cierpieniu, uzdrawiać, odmienić zły los, a także, co się czasem zdarzało, zaszkodzić, rzucić urok, zaczarować (stąd czarownice). Wszystkie najczęściej używały bereł jako wzmacniacza  energii uzdrawiającej i INTENCJI. Niestety, z czasem włożyliśmy je wraz z berłem (różdżką) między bajki. 

Różdżki te - choć nie bardzo świadomie - stosują obecnie wszyscy, którzy chcą podkreślić swą władzę i siłę. Używają w tym celu długopisów, wskaźników, a choćby palca czy widelca.
Kto nie przeżył choć raz, jak rodzic albo wściekły nauczyciel wymachując palcem z góry na dół krzyczał np. "Ty, Kowalski, jesteś do niczego!!!"?
Wystarczy zamknąć oczy, przypomnieć sobie podobne wydarzenie, aby poczuć, jak wyciekają z nas wszystkie siły, a druzgocąca sugestia koduje się głęboko w umyśle. 
(Najgorzej, gdy rzeczywiście staje się wewnętrzną prawdą.)

Zgodnie z zapomnianą wiedzą - używając berła w zakazanym kierunku (ku dołowi) "tniemy" ciało astralne (duszę) jak mieczem, jak świszczącym batem. Używając jednocześnie ostrych słów stosujemy rodzaj zaklęć.
Wszyscy zależni albo nieco wrażliwsi czują się w tym momencie pokonani.
Dzieci, których mózg generuje fale zbliżone do hipnozy (do 14 roku życia), kodują informacje, kim są, więc "zaklęcia" rodziców i wychowawców stają się dla nich bagażem na całe życie.

Berło  w dłoni osoby świadomej i obdarzonej dobrą wolą, może mieć zbawienne działanie na ciało, umysł i duszę.
yantra


Powitanie | Power Yantra | Piramidy Yantra | Historia | Modele Piramid

Piramidalne akcesoria | Berła | Cennik i zamówienia | Aktualności | O mnie | Linki | Kontakt

UWAGA!
Niektóre z prezentowanych tutaj fotografii to symulacje komputerowe, stworzone na bazie moich mniejszych modeli piramid.

Copyright © 2000-2020 do wszystkich tekstów zawartych na stronie: A.J. Miroński. All rights reserved.